Neler yeni
Televizyon ve iPtv Dünyasına Açılan Pencere 2023

Bu örnek bir konuk iletisidir. Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilir ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabilirsiniz!

• Değerli Ziyaretçi UyduportaL iPtv Paylaşım Dünyasına Hoşgeldiniz. Önemli ve Öncelikli Kurallarımız ; Kesinlikle Türkiye Digital Platform (Digiturk,D smart, Tivi Bu) Linklerinin Paylaşılması, açıktan Tüm Üye ve Ziyaretcilerimize Dağıtılması Yasaktır. Telif Hakları İçeren Film, Dizi, Oyun ve Program Yayınlamak Kesinlikle Yasaktır. Üyeliğiniz Kapatılır.!!!

• UyduPortaL Trendyol ve HepsiBurda Hizmetinizde

---->LUTFEN OKUYUNUZ<----

• Ana sayfa
  • Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
  • Forumlar
  • Uydu Cihazlari / Satellite Device
  • Almak İstediğiniz Uydu Alıcıları Ve Tavsiyeler

Uydu Cihazlari Almak Istediğiniz Veya Kullandığınız Cihazlar

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
@cılgın Usta Redline TS 4000 HD Pllus almayı düşünüyorum siz tavsiye ediyorsanız. Fakat youcam felan işim yok sadece ip tv kullanmak istiyorum alt kattan internet kullanıyoruz aparat ne derecede verimli olur ? yayın esnasın da görüntü kalitesi nasıl ? açıkcası ikilemde kaldım. Görüşleriniz önemli

act81

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Slm Karizma usta nasilsin
Usta neden satmaya dusunuyorsun cihazi baska bir cihaz mi almayi dusunuyorsunuz ?

cılgın

Forum Admin
Yönetici
Forum Admin
@cılgın Usta Redline TS 4000 HD Pllus almayı düşünüyorum siz tavsiye ediyorsanız. Fakat youcam felan işim yok sadece ip tv kullanmak istiyorum alt kattan internet kullanıyoruz aparat ne derecede verimli olur ? yayın esnasın da görüntü kalitesi nasıl ? açıkcası ikilemde kaldım. Görüşleriniz önemli
tam..senlik usta..gayet stabil..konuda,da belirtim en begendigim özelligi diye..görüntüye diyecek bişey yok on numara:)
fiyatı.da gayet uygun bence:);)

arabade

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Enigma 2 İşletim sisteminin Tadına varmak isteyenler için tavsiyem Gigablue X 1.Fiyat Açısından da Diğer rakiplerine nazaran fiyat uygun sayılı 465 TL.

gigablueX1_Front_back-960x473.png

Donanım Özellikleri

2 x USB (2 adet arka)
1x e-SATA
1 x HDMI
1 x Kart Okuyucu yuvası
1 x RS-232
Optik ses çıkışı
Ethernet çıkışı (RJ-45 / 100Mbps)
IR çıkışı ( cihazı tv arkasına yerleştirmek isteyenler için harici kumanda gözü)
Onn/Off Şalter

Teknik özellikleri:

Sistem GigaBlue HD X1 Enigma 2
İşlemci BCM 7362
2K (2000 MIPS) DMIPS işlemci

DDR3 512MB RAM
NAND ROM: 256MB SLC
RAM DDR 3, 512GB
Indecater LED 1
Ön Ekran -
USB 2.0 -
DVB -s2 1 x Giriş İÇİNDE

Bir Bakışta Özellikler

Alıcı HDTV MPEG2 H 264 Full HD Uydu alıcısı
Yüksek hızda işlem kapasitesine sahip işlemcisi.
Dolby Digital Mükemmel ses kalitesi
E-SATA portu ile hızlı veri transferi
HDMI bağlantısı ile yüksek çözünürlük
USB PVR Unterschtützung harici HDD (isteğe bağlı)
1x Akıllı Kart okuyucu
2 x USB 2.0
Ethernet 10/100 Mbit
S / PDIF optik bağlantı
256 MB Flash / 512 MB RAM
Kayıt TV veya Radioübetragungen ve çeşitli video, ses, ve görüntü veya özel fotoğrafları oynatmak için USB portu biçimleri (İsteğe bağlı)
Süresi yazılım belleği
Sınırsız kanal listesi
Kanal geçiş süresi 1 saniye
Elektronik yazılım Rehberi (EPG)
Teleteks
Gençlik Koruma ( İsteğe bağlı ebebeyn koruması)
Online Eklenti Hizmeti ile bedava binlerce uygulama indirebilme.
Multiroom Sistemi
Birçok dilde ve grafik OSD (kaplama)
Web Arayüzü, WEB Remotcontrol
Akıllı telefon, tablet veya pc nizle uyumlu.
2 yıl garanti.

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
tam..senlik usta..gayet stabil..konuda,da belirtim en begendigim özelligi diye..görüntüye diyecek bişey yok on numara:)
fiyatı.da gayet uygun bence:);)

@cılgın Usta biraz araştırma yaptım yuzdesel olarak baktığım zaman %40 olumlu %60 olumsuz karşılanmış. Olumsuz yönleri cihazda donma oluyormuş yazılımsal sorunları varmış vs tam anlamıyla emin olmamamk la beraber bilgi sahibi de olamadım video vs çok yetersiz bayisini aradım sordum oradaki arkadaş server ıle 400 tl server olmadan 220 tl ye alabileceğimi söyledi bakalım araştırma halindeyim. Cihazı alırsam ki sizlerin görüşlerine önem veriyorum detaylı bi şekilde deneyimlerimi forumda paylaşıcam.

arabade

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Alt kattan internet kullanıyorum diyorsunuz bende de ts 1000 modeli var modem neredeyse yanında olmasına rağmen kablosuz malesef sorunlu kopma olabiliyor.Kablolu kullanmak daha stabil çalışmasını sağlar.Bu tür cihazlar ALİ işlemcili cihazlar olduğu için yazılımsal olarak destek resmi yazılım harici harici olarak da alabilirsiniz.Yanlız plus serilerinde Destek firmasal boyutta şu an için benim bildiğim.

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Alt kattan internet kullanıyorum diyorsunuz bende de ts 1000 modeli var modem neredeyse yanında olmasına rağmen kablosuz malesef sorunlu kopma olabiliyor.Kablolu kullanmak daha stabil çalışmasını sağlar.Bu tür cihazlar ALİ işlemcili cihazlar olduğu için yazılımsal olarak destek resmi yazılım harici harici olarak da alabilirsiniz.Yanlız plus serilerinde Destek firmasal boyutta şu an için benim bildiğim.

İşte anlatmak istediğim bu öncelikle bilgilendirme için teşekkürler açıkcası çok kararsız kalmakta haklı olduğumu anladım sabahtan beri araştırma yapıyorum genel sorunlar belirttiğimiz gibi.

Karizma

Kurucu
Yönetici
Kurucu
Cihazdan iyi verim almak İçin modem sizde olmalı WiFi muhakkak kasacaktır ama lan giriş kablolu cok daha verimli

Karizma

Kurucu
Yönetici
Kurucu
Birde eğer yabancı uydular varsa evinizde cccam özelliği olan bir cihaz düşünün emin olun harıka oluyor zaten sitemiz cccam ihtiyacınızı karşılar :)

İ.K.S.X.

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
duo.png

duo_back.png

Web erişiminde benzersiz olanaklar ve avantajlar…
Apple, Windows, Android veya internete bağlanabilen tüm cihazlarla tam uyum
ozellikler3.png

Duo ile; dilerseniz ethernet girişinden, dilerseniz kablosuz Wi-Fi adaptörü ile internete bağlanabilirsiniz. İnternet erişimi ile hardiskinize dosya gönderebilir ya da alabilirsiniz. Opera web tarayıcısı ile TV’nizde internetin tadını çıkarabilirsiniz.

Maksimum hız
3G modem desteği

usb.png

Super Hızlı Wi-Fi Adaptörü (Opsiyonel)
Super hızlı Wi-Fi adaptörü (opsiyonel) 300 Mbps data aktarım hızıyla kablosuz bağlantı kalitesini maksimuma çıkarır. Kompakt asarımıyla Vu+ Wi-Fi adaptörü çok şıktır. Kurulumu ve kullanımı çok kolaydır.
DLNA Desteği (Digital Living Network Alliance)
DLNA dijital cihazların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir teknolojidir. Bu sayede DLNA destekleyen cihizlardan Duo’nuzdaki müzikleri, TV yayınlarını, kayıtlarını ve videoları seyredebilir, dosyalara ulaşabilir ve paylaşabilirsiniz.

3glogo.png
Vu + Ultimo, tüm Vu+ cihazlarında olduğu gibi; Turkcell (VINN), Avea (JET) ve Vodafone (VODEM) 3G modemler ile internete bağlanabilir. Bunun için 3G modeminizi, cihazınızın herhangi bir USB portuna takarak, menüden servis sağlayıcınızı seçmeniz yeterli olacaktır.

Yerleşik iki DVB-S2 tuner, çoklu kayıt
HBBTV desteği
hdtv.png

duo_cift_tunner.png
Bu önemli donanım özelliği sayesinde, Duo ile aynı anda iki farklı yayını canlı izlemek ve bir yayını izlerken, programlanan diğer ayını

kaydetmek mümkündür. Kayıt zamanlama özelliği ile cihazın başında beklemeye gerek kalmadan kaydetmenizi sağlamaktadır. Duo, farklı TP’lerden 6 ayrı kanalı aynı anda kaydedebilmektedir.

HBBTV (İnternet ve TV yayıncılığının biraraya geldiği platformdur.) Ultimo HBBTV yayınlarına ek bir donanıma gerek duymadan erişim sağlar.

Genel teknik özellikler
linux.png

• Açık kaynak Linux işletim sistemi • USB bellekten kolay yazılım güncelleme • Web Browser (Opera), e-mail desteği
• Kolay ve hızlı kurulum • MPEG2 / H.264 donanımsal kod çözücü • Kablosuz klavye ve fare desteği
• Broadcom Mips İşlemci (En yüksek işlemci teknolojisi) • 10/100 Mbps Ethernet bağlantısı • PIP (Görüntü içinde görüntü) desteği
• 1 GB Nand flash bellek • 1 V.24 / RS232 girişi • İndirilebilir eklenti desteği
• DVB-S2, DVB-C, DVB-T desteği • 2 Akıllı kart okuyucu Conax Gömülü • Türkçe alt yazı desteği
• Full HD görüntü desteği • 2 Modül yuvası • Google maps desteği
• 300 Mbps Wi-Fi desteği • D-Smart HD modül desteği • Arayüz (Skin) değiştirme seçeneği
• Dolby digital ve DTS desteği • TV de olmasa bile teleteks kullanabilme • IPTV, HBBTV ve WEB Radyo desteği
• Scart – TOS – Component – HDMI bağlantıları • DiSEqC 1.0 – 1.1 – 1.2 tam uyum • Youtube player desteği
• SPDIF optik ses bağlantısı • Hareketli ve Disecq motor kullanımında yüksek performans • Dahili ve harici HDD desteği
• Harici e-Sata desteği • Unicable desteği • Kanal değişim hızı 1 saniyenin altında
• 3 USB 2.0 girişi 1 önde, 2 arkada • Multimedya player desteği: MKV, DiVX, AVI, VLC, MPEG2, MPEG4, JPG, MP3, WAV, TS formatındaki dosyaları oynatabilme • EPG Elektronik yazılım Rehberi
• USB üzerinden PVR Kayıt • Kör tarama desteği • Otomatik ve manuel kanal arama
• USB Üzerinden 3G internet desteği • Çoklu dil desteği • Sınırsız Favori listesi oluşturma, istenilen kanal listesini kolayca kullanabilme

ben menmunum ilk çıktığında almıştım hala kullanıyorum ama değiştirirsem vuduo 2 alırım...

Son düzenleme:

maiates

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
su vu + lar çok mükemmel cihaz ya vu +duo harika cihazlar

• Ana sayfa
  • Forumlar