Neler yeni
Televizyon ve iPtv Dünyasına Açılan Pencere 2023

Bu örnek bir konuk iletisidir. Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilir ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabilirsiniz!

• Değerli Ziyaretçi UyduportaL iPtv Paylaşım Dünyasına Hoşgeldiniz. Önemli ve Öncelikli Kurallarımız ; Kesinlikle Türkiye Digital Platform (Digiturk,D smart, Tivi Bu) Linklerinin Paylaşılması, açıktan Tüm Üye ve Ziyaretcilerimize Dağıtılması Yasaktır. Telif Hakları İçeren Film, Dizi, Oyun ve Program Yayınlamak Kesinlikle Yasaktır. Üyeliğiniz Kapatılır.!!!

• UyduPortaL Trendyol ve HepsiBurda Hizmetinizde

---->LUTFEN OKUYUNUZ<----

• Ana sayfa
  • Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
  • Forumlar
  • Uydu Frekans Listeleri
  • Uydu Haber Ve Gelişmeler
  • Uydu Frekans Listeleri

Azerspace 46°e Ayarlama Yöntemleri

Mr.Nobody

Gold Silver
Gold Silver
TEK ÇANAK İLE AZERSPACE 46° E UYDUSUNU AYARLAMA ;

arkadaşlar azerspace uydusunda çoğunuzun bildiği gibi idman tv ve az tv var bu kanallar ingiltere ligi almanya ligi ispanya ligi italya ligi şampiyonlar ligi ve uefa kupası maçlarını veriyor yani birçok maçı bu uydu sayesinde izleyebilirsiniz idman tv ve az tv için biss key girmeniz gerekecek

Türksat’a ayarlanmış anteni Azerspace’e çevirmek istersiniz yaklaşık 4.0 – 5.0 cm SOLtarafa -yani Doğu’ya- çevirmeniz gerekmektedir...
MERKEZİ UYDU SİSTEMLERİNDE AZERSPACE 46° E UYDUSUNU AYARLAMA ;
Binanızın kullandığı Türksat uydusuna burada olduğu gibi tek çanak - 2 LNB ile veya imkanınız varsa ayrı anten ile ayarlayabilirsiniz.

üstteki şemada gösterildiği gibi merkezi sistemlerde diseqc yerine option swichkullanmanız gerekecektir.
1.ADIM --> Eğer Türksat çanağına ayarlyacaksanız: çanak antenimizde bulunan mevcut Türksat LNBsinin (arkadan bakınca) tam olarak SAĞ bitişiğine 2.LNB yi yerleştireceğiz. Bu yerleştirme işlemi bant - plastik kelepçe veya multifeed denen 2-3 -4 .. uyduyu izleme şansı veren aparat alınılarak yapılabilir.
2.ADIM --> 2. LNB yi sabitledikten sonra kabloyu merkezi sistem swichinden daireye gelen kabloyu bulup ikisini option swich ile birleştiriyoruz ve tek çıkış alıyoruz.
3.ADIM --> Uydu alıcımızdan Menü - Uydu ekle bölümünden Azersat46 (isim önemli değil ) ekleyip bu uydu için Anten/Diseqc ayarlarından diseqc 1-2-3 veya a-b-c olarak (cihazdan cihaza değişir) opton swich in kaç no'lu girişine bağladığınızı kumandadan ses yönleri ile değiştererek seçiniz. (merkezi sistem kablosu option swich te 1 (A) bağlı ise diseqc 1 (A) türksat / diseqc 2 (B) hotbird - option swich 2 (B)'ye bağlı ise diseqc 3 (C) secilmelidir.)
4.ADIM --> Daha sonra kanalların frekanslarını manuel olarak girip taratıyoruz. İdman / Az TV SD yayınları için cihazınıza Biss şifre girmeniz gerekecektir. İdman HD & CBC Sport HD'de ise (sadece HD yayını var) maçlar şifresiz yayınlanmakta...

arkadaşlar birde 1den fazla lnb bağlamak için aparatlar oluyor aparat yoksa bant ile yapabilirsiniz sorun olmuyor şahsen ben bant ile yaptım oldu

Arkadan görünüşü böyle. Ortadaki Türksat, sağındaki Azersat ve Intelsat 12 beraber.

BAŞKA SİTELERDEN ALINTI YAPILMIŞTIR

Son düzenleme:

byturan

Onursal Üye
Onursal Üye
emeğine sağlık Rookie kardeşim 10 verdim sana,umarım derslerindede başarılı olup 10 alırsın.

hurzati

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
TEK ÇANAK İLE AZERSPACE 46° E UYDUSUNU AYARLAMA ;

arkadaşlar azerspace uydusunda çoğunuzun bildiği gibi idman tv ve az tv var bu kanallar ingiltere ligi almanya ligi ispanya ligi italya ligi şampiyonlar ligi ve uefa kupası maçlarını veriyor yani birçok maçı bu uydu sayesinde izleyebilirsiniz idman tv ve az tv için biss key girmeniz gerekecek

Türksat’a ayarlanmış anteni Azerspace’e çevirmek istersiniz yaklaşık 4.0 – 5.0 cm SOLtarafa -yani Doğu’ya- çevirmeniz gerekmektedir...
MERKEZİ UYDU SİSTEMLERİNDE AZERSPACE 46° E UYDUSUNU AYARLAMA ;
Binanızın kullandığı Türksat uydusuna burada olduğu gibi tek çanak - 2 LNB ile veya imkanınız varsa ayrı anten ile ayarlayabilirsiniz.

üstteki şemada gösterildiği gibi merkezi sistemlerde diseqc yerine option swichkullanmanız gerekecektir.
1.ADIM --> Eğer Türksat çanağına ayarlyacaksanız: çanak antenimizde bulunan mevcut Türksat LNBsinin (arkadan bakınca) tam olarak SAĞ bitişiğine 2.LNB yi yerleştireceğiz. Bu yerleştirme işlemi bant - plastik kelepçe veya multifeed denen 2-3 -4 .. uyduyu izleme şansı veren aparat alınılarak yapılabilir.
2.ADIM --> 2. LNB yi sabitledikten sonra kabloyu merkezi sistem swichinden daireye gelen kabloyu bulup ikisini option swich ile birleştiriyoruz ve tek çıkış alıyoruz.
3.ADIM --> Uydu alıcımızdan Menü - Uydu ekle bölümünden Azersat46 (isim önemli değil ) ekleyip bu uydu için Anten/Diseqc ayarlarından diseqc 1-2-3 veya a-b-c olarak (cihazdan cihaza değişir) opton swich in kaç no'lu girişine bağladığınızı kumandadan ses yönleri ile değiştererek seçiniz. (merkezi sistem kablosu option swich te 1 (A) bağlı ise diseqc 1 (A) türksat / diseqc 2 (B) hotbird - option swich 2 (B)'ye bağlı ise diseqc 3 (C) secilmelidir.)
4.ADIM --> Daha sonra kanalların frekanslarını manuel olarak girip taratıyoruz. İdman / Az TV SD yayınları için cihazınıza Biss şifre girmeniz gerekecektir. İdman HD & CBC Sport HD'de ise (sadece HD yayını var) maçlar şifresiz yayınlanmakta...

arkadaşlar birde 1den fazla lnb bağlamak için aparatlar oluyor aparat yoksa bant ile yapabilirsiniz sorun olmuyor şahsen ben bant ile yaptım oldu

Arkadan görünüşü böyle. Ortadaki Türksat, sağındaki Azersat ve Intelsat 12 beraber.
çanak kaçlık usta.
türksatın diğer tarafındaki uydular neler.küçük lnb hellasa mı bağlı.
aparatı kavislendirni mi bana mı öyle geliyor.

Mr.Nobody

Gold Silver
Gold Silver
çanak kaçlık usta.
türksatın diğer tarafındaki uydular neler.küçük lnb hellasa mı bağlı.
aparatı kavislendirni mi bana mı öyle geliyor.
resim örnek benim kullandığım çanak değil benim kullandığım çanak ise 90lık azerspace türksata yakın bir derecede zaten tek yapacağın şey yanına bir lnb koyup disece bağlıcaksın sonra uydu aletinden ayarları yapıp kanal taraması yaptıracaksın bu kadar çok basit bir işlem birde şunuda ekliyim azerspace uydusu yakın olduğu için direk yapabiliyorsun ama diğer uydular için sinyal aleti gerekecek çanağa çok iyi ayar vermen gerekir sinyal aletindende bakman gerekir her saniye nasıl diye

ℂ☆Albatros

Forum Admin
Yönetici
Forum Admin
Rookie eline saglikda
kopyaladigin bilgilerde face sayfasi baska
forum sayfasi linkleri gizli onlari bi duzelt
konu 2013 un calisiyormu deneyen bilgi verirse cogu kisiye yardimci olunmus olur.

Mr.Nobody

Gold Silver
Gold Silver
Rookie eline saglikda
kopyaladigin bilgilerde face sayfasi baska
forum sayfasi linkleri gizli onlari bi duzelt
konu 2013 un calisiyormu deneyen bilgi verirse cogu kisiye yardimci olunmus olur.
çalışıyor ben kendi televizyonumda izliyorum 3 yıldır bir sorun yok son attığım çanak antende benim kullandığım anten fotoyu ben çektim

• Ana sayfa
  • Forumlar
  • Uydu Frekans Listeleri
  • Uydu Frekans Listeleri