• Silver Gold IPTV PAKETİ 12 AYLIK 230 TL 30.000 DEN FAZLA KANAL (Spor , Dizi , Film , Belgesel , Ulusal Kanallar ,Tüm Dünya Spor Kanalları , Tüm Dünya Kanalları )

    ----> KREDI KARTI ILE SATIN ALMAK ICIN TIKLAYIN !!! <----


    Kredi Karti ile al
    WhatsApp ile iletişime geç
  • Değerli Ziyaretçi UyduportaL iPtv Paylaşım Dünyasına Hoşgeldiniz. Önemli ve Öncelikli Kurallarımız ; Kesinlikle Türkiye Digital Platform (Digiturk,D smart, Tivi Bu) Linklerinin Paylaşılması, açıktan Tüm Üye ve Ziyaretcilerimize Dağıtılması Yasaktır. Telif Hakları İçeren Film, Dizi, Oyun ve Program Yayınlamak Kesinlikle Yasaktır. Üyeliğiniz Kapatılır.!!!

Önemli ÇEKİÇ 2. DOLAR NEREYE VURACAĞINI BİLMEK 9.998 DOLAR

Alperentoy

OnursaL Üye
Onursal Üye
322
7,274
Bunun Bizim kültürümüzdeki eşdeğerini anlatayım;
Adamın ayakkabısının altındaki ökçesi düşmüş, gitmiş ayakkabı tamircisine vermiş ayakkabıyı giymiş terliği, ayakkabıcı yapıştırmış, çakmış, yeni ökçeleri vermiş adama, adam giymiş denemiş sorun yok. Keyifle sormuş, borcumuz ne diyerek. Tamirci baya, ayakkabının yarı fiyatına yakın para istemiş, tabi adam ne yaptın ki bu kadar para istiyorsun, alt tarafı beş dakikalık emek demiş.
Ayakkabıcı yapıştırmış cevabı, 25 yıl artı beş dakikanın karşılığı efendim demiş.

Eskiden insanlar da kibir gurur olmazdı, çünkü kimse kimseye tepeden bakmaz kimse de aşağılık duygusu nedir bilmezdi. Herkes giyim eşyaları dahil tamir ettirir, hatta yamalatır giymeye devam eder asla israf etmezlerdi. Ama herkes az veya çok tasarruf ederdi.
Şimdi ise bir dışlanmışlık ve yetersizlik duygusu hakim insanlarda, içleri huzursuz olduğundan huzurlu sandıklarına benzemek, onun gibi yaşamak istiyor, yapabildiği ise sadece şeklen benzemeye çalışmaktan moda takipçisi oluyor harcadığı tasarruflarıyla. Halbuki değer biçilemeyen, kanaatkar olmak, ve paylaşmak kadar güzel hasletler unutulmaya yüz tutmuş günümüzde.
 
Üst Alt