Neler yeni
Televizyon ve iPtv Dünyasına Açılan Pencere 2023

Bu örnek bir konuk iletisidir. Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilir ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabilirsiniz!

• Değerli Ziyaretçi UyduportaL iPtv Paylaşım Dünyasına Hoşgeldiniz. Önemli ve Öncelikli Kurallarımız ; Kesinlikle Türkiye Digital Platform (Digiturk,D smart, Tivi Bu) Linklerinin Paylaşılması, açıktan Tüm Üye ve Ziyaretcilerimize Dağıtılması Yasaktır. Telif Hakları İçeren Film, Dizi, Oyun ve Program Yayınlamak Kesinlikle Yasaktır. Üyeliğiniz Kapatılır.!!!

• UyduPortaL Trendyol ve HepsiBurda Hizmetinizde

---->LUTFEN OKUYUNUZ<----

• Ana sayfa
  • Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!
  • Forumlar
  • Televizyon Keyfiniz
  • Acil Yardım
  • Televizyon Keyfiniz
  • Acil Yardım

Yardım Sistem Topluyorum Önerileriniz

Toplanan Parçalar Yeterlimi

• Yeterli

Kullanılan: 2 66.7%
  • Yetersiz

Kullanılan: 1 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    3

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Arkadaşlar merhaba artık teknolojinin evrim geçirdiği bu dönemde bende ufak çaplı bir değişiklik yapmak istiyorum geç kaldım sanırım genelde İNTEL tabanlı sistemler tercih ederdim fakat bir değişiklik yapıp AMD tarafına geçiş yapmaya niyetim var bunun tabi belirli sebepleri var. İlk sebep bütçem kısıtlı 1600 tl maksimum İNTEL Tarafına baktım işlemci olarak skylake teknolojisine geçmiş akabinde bununla birlikte DDR4 ramlar kullandırtmakta bunlar ek ayrıyetten bırtane ekran kartı takmam lazımkı en onemlı bılesendır bu butceyle bıraz zor gıbı kısacası INTEL kafamda bitti. AMD tarafına geçtiğim zaman işlemci cephesinde APU kullanmaya başlamış bunların bi artısı daha var içlerinde R7 gibi bi grafik GPU kullanıyor ve fiyatı çok uygun. Kısacası AMD tabanlı bir sistem kurdum eksiğimiz fazlamız var ise bu konuda deneyimli arkadaşların her türlü önerisine açığım altta benim topladığım sistem var şimdiden herkezeteşekkürler.

• Anakart = MSI A68HM-E33 V2 Amd A68H 2133Mhz(OC) DDR3 Soket FM2+ mATX [ 156 tl ]
  • İşlemci = Amd A10-7870K Godavari 3.9GHz Soket FM2+ 95W 557 TL
  • Bellek = Kingston HyperX Beast 8GB DDR3 2400MHz CL11 SR 1Rx8 (2x4GB) [ 231 TL ]
  • Sabit Disk = WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" [ 184 tl ]
  • Kasa = Zalman Z3-PLUS(WH) USB3.0 Beyaz Midi Tower [ 191 tl ]
  • İşlemci Soğutucu = Akasa Venom Atto 775/1155/1156/1150/1151 AM2/AM2+/AM3/AM3+ [ 54 tl ]
  • Güç Kaynağı = CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 450W [ 159 tl ]
  • Toplam Fiyat = 1540 TL

ℂ☆Albatros

Forum Admin
Yönetici
Forum Admin
Hdd olarak ssd ve powersupplyn ise 700luk seni jupitere goturur

ℂ☆Albatros

Forum Admin
Yönetici
Forum Admin
oyun icinde yukarda dediklerime ek olarak ekran kartini yazmamissin oyun grafigi icin en onemlisi ekran kartidir
Amd sistemler genelde oyun icin idealdir ekran kartinda arastirma yapmalisin

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
oyun icinde yukarda dediklerime ek olarak ekran kartini yazmamissin oyun grafigi icin en onemlisi ekran kartidir
Amd sistemler genelde oyun icin idealdir ekran kartinda arastirma yapmalisin

Oncelıkle yorumlarınız ıcın tesekkurler Albatros usta zaten butcem kısıtlı olduğu için bu sıstemı topladım ayrıca işlemci APU A 7870K İçerisinde ekran kartı var R7 Serisi ıstersenız testlerıne bakabılırsınız gta 5 gıbı bı oyunu full hd 1920x1080 cozunurlukte normal ayarlarda 45-50 fps oynatıyor.

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Hdd olarak ssd ve powersupplyn ise 700luk seni jupitere goturur

700 luk guc kaynagı cok yuksek zira bu sisteme 450 gıbı bı guc kaynagı bıle fazla ama içerisinde kullanılan R7 Serisi ekran kartını ben kullanmakıstemıyorum baska bı ekran kartı takıcam dersenız 500 + 80 verımlılık ve bronz sertıfıkalıbı guc kaynagı yeterlıdır.

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
Buna ek olarak bencmark testlerini altta verdim ben gayet memnun kaldım 1500 lıra gıbı bı sısteme gore cok ıyı.

ℂ☆Albatros

Forum Admin
Yönetici
Forum Admin
8gb lik ram ile kendi onboardin ekran kartini kullandiginda dusmuyor bu sistemde ekran karti sart bence orda bi yanlisin var sanirim
onboard ekran karti senin bu sistemi kullanacagini dusunmedim o yuzden ekran karti yazmadin demistim ama
bu donanima harici ekran kartsiz kullanmak yazik olur acikcasi ramdan yiyecegi icin destek lazim
eklemeyi unuttum
yani onboard dedigim donanimin kendisindeki hangi entegreli ekran kartini diyeim kullanirsan ram
tukenir

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
8gb lik ram ile kendi onboardin ekran kartini kullandiginda dusmuyor bu sistemde ekran karti sart bence orda bi yanlisin var sanirim
onboard ekran karti senin bu sistemi kullanacagini dusunmedim o yuzden ekran karti yazmadin demistim ama
bu donanima harici ekran kartsiz kullanmak yazik olur acikcasi ramdan yiyecegi icin destek lazim

Albatros usta sıstem işlemcisi APU. Apu sıstemlerde ram ne kadar ıyı ıse o kadar performans verır cunku 2400 mhz ramlar cok ıyı arastırmalarıma gore. 2400 mhz ramlar altında ram takmak yazık olcagı belırtılmıs resmen ekran kartına gelırsek onboard ekran kartı ama soyle bı guzellık var ekran kartıın performansı ramlara baglı ıcındekı entegre ekran kartı 1 gb testlerdede gormusundur performansı bunu bız ıstersek zaten biosun ıcınden gırıp ekran kartına 1 gb daha yanı toplam 2 gb yapabılıyoruzkı R7 Ekran kartına sahane bence ayrıca sıstem upgrade ye acık bı sıstem ılerde dedıgın gıbı ıyı bır psu ıle ıyı bır ekran kartı takıldıgında ayrıca en az 120 gb ssd takıldıgında ucak gıbı bısı olur ama genel testlere baktıgım zaman bu sıstemle butun yenı cıkmıs oyunları cok rahat full hd cozunurlukte oynanabıldıgını gordum.

Eray09

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
oyun icin mainborad en iyisi AMD
MSI GTX 960 Gaming 4G ekran karti
Ram olarak 32 gb ddr3 hdd degil sdd gerisi faso fiso....

delucıa12

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
oyun icin mainborad en iyisi AMD
MSI GTX 960 Gaming 4G ekran karti
Ram olarak 32 gb ddr3 hdd degil sdd gerisi faso fiso....

Eray kardesım :) 1500 tl sıstem topluyorum onları zaten ben amd sısteme koymam bıle ıntel skylake teknolojısı varken vede ddr4 varken :)

Eray09

Uyduportal Uye
UyduPortaL Üye
AMD yi tercih ederim. intel pahali ve yaramaz benim görüsüm :)

• Ana sayfa
  • Forumlar
  • Televizyon Keyfiniz
  • Acil Yardım
  • Televizyon Keyfiniz
  • Acil Yardım