• Değerli Ziyaretçi UyduportaL iPtv Paylaşım Dünyasına Hoşgeldiniz. Önemli ve Öncelikli Kurallarımız ; Kesinlikle Türkiye Digital Platform (Digiturk,D smart, Tivi Bu) Linklerinin Paylaşılması, açıktan Tüm Üye ve Ziyaretcilerimize Dağıtılması Yasaktır. Telif Hakları İçeren Film, Dizi, Oyun ve Program Yayınlamak Kesinlikle Yasaktır. Üyeliğiniz Kapatılır.!!!

Ubuntu`yu Taniyalim

Jack

Onursal Üye
Onursal Üye
271
1,663
UBUNTU NEDİR?
Ubuntu, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Ubuntu'nun hedefi, bilgisayar kullanıcılarına kullanımı ve kurulumu oldukça kolay, güncel ve güvenli bir işletim sistemi sunmaktır. Ubuntu, herkesin özgürce kullanabildiği; yayınlamakta, kopyalamakta ve kodlarını değiştirip geliştirebilmekte özgür olduğu yazılımlardan oluşur. Bunların çoğunluğu GNU Genel ,Kamu Lisansı ile güvence altına alınmış, özgür yazılım / açık kaynak yazılımlardır.
Ubuntu’nun proje amacı ,her düzey kullanıcının rahat bir biçimde kullanabileceği,tamamen açık kaynaklı ve kararlı bir işletim sistemi oluşturmaktır.İçerisinde bulundurduğu paketler ve kurulum-kullanım kolaylığından folayı bilgisayara yeni başlamış olan orta düzey ve üst düzey herkese uygun bir yapısı vardır.
En son stabil (LTS) surum 16.04 dur. Cok fazla Turkce tanitim videosu mevcut degil o yuzden 14.04 un videosunu izlemenizi tavsiye ediyorum yeni basliyacaklar veya baslamayi dusunenler icin

You must be registered for see medias
 
Üst Alt